Vlaanderen verwelkomt 154 megawattpiek zonnepanelen tijdens eerste 10 maanden 2018

dak zonnepanelen

Vlaanderen verwelkomt 154 megawattpiek zonnepanelen tijdens eerste 10 maanden 2018

Tijdens de eerste tien maanden van 2018 is er volgens het Vlaams Energie Agentschap (VEA) op Vlaams grondgebied voor 154 MWp aan zonnepanelen geïnstalleerd. In het totaal werden er tussen 1 januari en 31 oktober maar liefst 34.584 nieuwe PV-installaties geplaatst. Ter vergelijking: in 2017 werden in het totaal 42.875 installaties opgeleverd.

Onder de nieuwe installaties tellen we 34.584 projecten kleiner dan 10 kW, 176 met een vermogen tussen 10 kW en 250 kW en tenslotte 12 systemen groter dan 250 kW.

Provincie Antwerpen koploper

De verdeling van het geïnstalleerde vermogen in 2018 per provincie ziet er als volgt uit:

ProvincieGeplaatst vermogen 2018
(in MWp)
Cumulatief geïnstalleerd
vermogen (in MWp)
Antwerpen34,47623,82
Limburg20,46549,44
Oost-Vlaanderen39,1619,45
Vlaanderen25,22328,41
West-Vlaanderen34,71593,18
Totaal153,962714,3

Volgens het VEA staat er in Vlaanderen voor 2.714,3 MWp aan zonnepanelen geïnstalleerd.

De grootste groei (39,1 MWp) noteren we in de provincie Oost-Vlaanderen. Het grootste totaal geïnstalleerd vermogen (632,82 MWp) bevindt zich in de provincie Antwerpen.

Status quo?

Na de terugval in 2013 is het geplaatst vermogen op jaarbasis de voorbije jaren steeds gegroeid. 2018 lijkt ongeveer op een status quo af te stevenen in vergelijking met 2017.

JaarGeplaatst vermogen (in MWp)
2011815
2012366
201343
201447
201575
2016133
2017192
2018154 (t.e.m. 31 oktober)

Het Vlaams Energie Agentschap projecteert een totaal geïnstalleerd vermogen van 3.700 MWp tegen 2020.

Bron: Solar Magazine

Meer van dit soort nieuws ontvangen?

Schrijf u gratis in op onze nieuwsbrief

Share this post

Comments (3)

  • joris wybo Reply

    Heel goed nieuws voor het klimaat en dat is nu de prioriteit. Een goede manier om minder CO2 in de atmosfeer te pompen.

    15 december 2018 at 19:24
  • Buchet Reply

    Zo happy ,,, ??? Wel goed voor milieu, maar … !!!
    In 2010 heb ik een kleine wagen op mijn dag laten plaatsen (monokristal panelen van US ontwikkeling) ; isolatie van het dak en orientatie waren voorzien maar wel certificaten die rap op nul gebracht waren …
    Uitslag : failliet van heel veel plaatsersfirmas !
    Dan waren veel mensen jaloers dat ze voor de zonnepanelen eigenaars moesten betalen (eigenaars betaalde ook …)
    Dan is er een prosument tarief gekomen prorata van de capaciteit; ik zal erop zwijgen … !!!

    Nu, promotie van plaatsing van chineze elementen zonder controle van orientatie en isolatie (geen certificaten) op minimum een halve prijs tegen vroeger …

    Ik ga nog mee akkoord; maar …
    het gewest ,
    Nu plaatsen, plaatsen, investeren, in plaats van autoriteiten ?

    En er komt nu een toekomstige afschaffing van de terugdraaiende tellers … !!!

    ‘tJa, in principe wel interresant, maar het publiek word zoals een duif genomen … !!!

    Sorry

    12 december 2018 at 18:26
  • Leo Winters Reply

    Geweldig voor Vlaanderen ,154 Mwp aan zonnepanelen geïnstalleerd op 10 maanden!
    Het is een prachtig milieuvriendelijk alternatief ,wat ons zeer nauw aan het hart ligt !
    Maar mogelijk is de stoom van de ketel voor Mevr. Lydia Peeters ,ivm energiefactuur afslanken .!!

    Maar, mijn energiefactuur is tot schreiers toe bewogen! Daar gaat het mij om!
    Wat betaal ik voor wie ?

    Mijn factuurbedrag gaat over :
    22 % (Stroom van Luminus) / 56% Netbeheerder / 5% overheid / 17% BTW.
    Met al onze goede inspanningen ivm zonnepanelen ben ik het kind van de rekening !

    12 december 2018 at 12:30

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *